top of page
החזון שלנו

חממה לפעילי גינות קהילתיות - עידוד הכוונה ותמיכה לתושבים בתהליך הקמה ובפעילות השוטפת של גינות קהילה ברחבי הארץ. בית לפעילי גינות לשיתוף מידע ולמידה משותפת.

אנו מספקים ליווי ותמיכה לפעילים בתהליך הקמת והפעלת גינות קהילתיות.

אנו משמשים כמרכז ידע ולימוד בנושא גינון קהילתי.

גינה קהילתית מהווה התנסות חיובית לכל השותפים. גינה קהילתית היא מרכז לימודי חוויתי החושף את המשתתפים לתזונה, קיימות, חקלאות, מחזור, ועוד. גינות קהילתיות מייצרות גידולים חקלאיים לשימוש וחלוקה בקהילה. לבסוף, הן מקדמות את שימור וטיפוח האקולוגיה המקומית ומשמשות כמרכזים לטיפוח המגוון הביולוגי.

b98cae4c-41b6-43e9-8371-9e9e1c0b88fd.jpg
ההיסטוריה שלנו

בשנת 2008 החלה קבוצה של מספר אנשים, המחוייבים לרעיון הגינון הקהילתי, להתגבש לצורך הקמת גוף בשם התארגנות פעילים למען גינות קהילתיות בישראל המוכר גם כהתארגנות "גינות קהילה בישראל".
בשנת 2014, לאחר זכייה בתחרות "גיבורי הסביבה", התמסדה ההתארגנות באופן מסודר כעמותה רשומה, אותה מוביל צוות המורכב מפעילים מובילים בגינות קהילתיות ברחבי הארץ ואנשים בעלי רקע וניסיון מקצועי בחינוך סביבתי, עבודה קהילתית, גינון, תכנון ועוד.
ההתארגנות שותפה לשולחן העגול בנושא גינון קהילתי בו חברים משרדי ממשלה, ארגונים, עמותות ונציגים שונים מהמגזר העסקי.

העמותה עוסקת באחזקת מפת גינות הקהילה בישראל, ביצירת תכנית לימודים לגינון קהילתי בבתי ספר ובליווי פעילי גינות בבינוי וטיפוח הקהילה שלהם.

download-3.jpg

לשאוף לידע וצמיחה

הערכים שלנו

ערכי הליבה שלנו אינם רק מילים הם הבסיס לכל מה שאנו עושים

download_edited.jpg

לעשות יותר עם פחות

download-2.jpg

לעזור לפעילים ולארגונים שלהם להיות עצמאים

download-5.jpg

לתעדף שיתופי פעולה על פני תחרות

להיות הרפתקנים, יצירתיים ופתוחים לרעיונות חדשים

download.jpg

מגוון אנושי הוא המפתח ליציבות אירגונית

download-4.jpg

לאמץ שינוי מתמיד

download-4.jpg

למקסם את הערך הניתן לשותפי העמותה

download-1.jpg

לבנות יחסי אמון ותקשורת

download-5.jpg

לבנות צוותי חשיבה חיובים דמויי משפחה

הכירו את הצוות

עמדו עם הסמן על התמונות בכדי לקרוא עוד על הצוות שלנו

Kobi is an educator with an MBA from Ben-Gurion University. He began his journey as a coordinator for the Florentine Community Garden in Tel Aviv and joined the founding members to form Ginot Kehila B’Israel in its first days. Kobi believes in transformational leadership and empowerment of the human capital in the organization to create a positive impact on society and the environment.

קובי פלומבו
 

IMG_3526.jpg

מרדכי עלה לארץ מארגנטינה ויש לו רקורד של למעלה מ-25 שנות עשייה סביבתית. הקים את הפורום הירוק התל אביבי וגינה קהילתית ביפו. הוא פעיל חברתי ופוליטי מזה שנים רבות. עסק ביצוא של ציוד טכני למשאבות מים.

מרדכי (מרסלו) ירקוני
 

משה- תמונה.jpg

למשה תואר ראשון בגיאוגרפיה ומדעי כדור הארץ מאוניברסיטת תל אביב. ניהל במשך 25 שנה את הרשות לאיכות הסביבה בתל אביב-יפו, ובמסגרת תפקידו היה מעורב בהקמה ותחזוקה של גינות קהילתיות רבות. כיום הוא עובד באיגוד היועצים הסביבתיים, שם הוא מסייע ברישוי סביבתי לרשויות מקומיות. הוא פועל לחיבור ושיתוף קהילות כדי לתרום לאיכות הסביבה.

משה בלסנהיים

81cfe66e-37ca-44e7-ad57-6ade5e1e2d7f.jpg

קרינה היא רכזת גינות קהילתיות בגינות קהילה בישראל. היא אחות מוסמכת מתמחה ברפואה דחופה, בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בעלת תעודת גינון ביתי ממקווה ישראל ותעודת גינון אקולוגי מתקדם מטעם שפע הטבע. קרינה מתמחה בעירוניות ויזמות סביבתית. היא מאמינה שהקמת קהילה מאוחדת ובת קיימא סביב חקלאות עירונית היא המפתח לסיוע בפתרון משבר האקלים.

קרינה שחר

IMG_3527_edited.jpg

יונתן נמנה עם מייסדי גינות קהילה בישראל ופעיל בארגון משנת 2008. בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה ותואר שני בתכנון ערים וסביבה. פעיל סביבתי  מזה כ-20 שנה ובעל ניסיון עבודה מגוון. כיום הוא מתכנן ערים במינהל קהילה בירושלים. הוא מאמין ביכולתה של קהילה להתארגן ולפעול לשיפור איכות חייה.

יהונתן הימן

216935676_2957451327873043_8602872900407434505_n.jpg

טיילר לומד כעת לתואר ראשון במדעי הסביבה באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי. הוא התמחה בגינות קהילה בישראל בקיץ 2021 ויצר את האתר. הוא מתנדב בגן אורגני המנוהל על ידי סטודנטים בברקלי ומתעניין במיוחד בתקשורת ומדיניות סביבתית.

הוא שואב השראה מאקטיביזם אקלימי ומבקש להפיץ ידע על שינויי אקלים לקהל רחב יותר.

טיילור גולדשטיין

IMG_20160518_171236525.jpg
ALON PROFILE2c.jpg

אלון הוא בעל שני תארים בהנדסת חשמל ודוקטורט בחישה מרחוק של אדמה ומים. הוא פעיל סביבתי שפועל לסיוע ביצירת וניהול גינות קהילתיות בתל אביב וחבר הנהלה בעמותת גינות קהילה בישראל. כיום הוא עובד בלב תל אביב שם הוא יוצר מודל לגינה אקולוגית. הוא פועל לקידום חזון יער עיר לתל אביב. ונלהב משימור והעצמת הטבע העירוני.

אלון אלירן

צבי הלברכט הוא בוגר האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ומדריך בבית הספר הדמוקרטי בחדרה.

הוא ממייסדי ארגון גינות קהילה בישראל המתמחה בחקלאות עירונית ופתרונות מזון למאכל. לאחרונה הוא עוסק בחקלאות עירונית בחצרות בנייני דירות וגגות עצמאיים וברי קיימא. הוא מתמחה ביישום פתרונות בשיטת חקלאות על מצע מנותק בעיר. בשנת 2008 הקים את הגינה הקהילתית העצמאית בבת ים שעדיין פורחת ומשגשגת

47b6ae55-6e16-4ac9-aec0-1f9674dc1acb.jpg

צבי הלברכט

0.jpg

לאלכס רוט, דוקטורט בהנדסת תעשייה וניהול. הוא חבר בחברה המלכותית לאמנויות, תעשיות ומסחר. עבד בארץ ובעולם כמהנדס סביבה ומתמחה במחזור חומרים. חלק מעבודותיו כוללות יצירת לוחות לתעשיית הבנייה מהמרת פסולת פלסטיק מעורבת.

אלכס ראט

תמונה.jpg

מיכל אוהבת את הטבע, להיות בו, ללמוד עליו ולספוג את השפיות והרוגע שהוא משרה. לומדת לתואר שני בלימודי סביבה ובעלת תואר ראשון בספרות כללית. אהבתה לטבע ולטיולים הובילה אותה להתנדב בחוות אורגניות ברחבי העולם. היא התמחתה בעמותת גינות קהילה בישראל, מיפתה לבדה מעל 400 גינות ויצרה את פרויקט המיפוי הלאומי המוצג באתר זה.

מיכל מאמינה בכוחו המרפא של הטבע. היא חושבת שיש קשר ישיר בין שפה, סביבה ועיצוב התודעה.

מיכל נחום

noam dunsky.jpg

לנועם יש תואר ראשון בניהול ותקשורת ותואר בחינוך סביבתי וחקלאות כמו כן הוא בוגר לימודי פרמקלצ'ר.

נעם מרכז ומלמד כיום בחוגי הקיימות העירונית והחקלאות בכפר הנוער מוסינזון, בנוסף להקמת ותחזוקה של קירות ירוקים ומערכות הידרופוניות ואקוופוניות.

הוא תכנן, הקים והדריך בעבר פרויקטי גננות-קהילתיים שונים במוסדות חינוך וגינות קהילתיות. מתגורר בתל אביב, עם בת זוגו ושני ילדיהם.

הוא באמת אוהב את הגנים, מה גדל בהם ולמה, ואת האנשים שמשתמשים בהם.

נעם דונסקי

0.jpg

חמדה היא ממייסדות עמותת גינות קהילה בישראל ומייסדת בוסתן אבנר. בוסתן אבנר פועל לשיקום פרדסים, בשילוב שיקום טבע עירוני ושיקום מינים. לחמדה תואר ראשון בפסיכולוגיה, פילוסופיה ומוזיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בהתנהגות ארגונית ומנהל עסקים. היא עוסקת בקיימות וקהילה, צמחי מרפא, קומפילציה ורוקחות טבעית. ורואה בגינות קהילתיות כלי חשוב ללמידה, החזרת עצמאות תזונתית וקשרים אנושיים.

חמדה דרבקין

bottom of page