top of page
החזון שלנו

חממה לפעילי גינות קהילתיות - עידוד הכוונה ותמיכה לתושבים בתהליך הקמה ובפעילות השוטפת של גינות קהילה ברחבי הארץ. בית לפעילי גינות לשיתוף מידע ולמידה משותפת.

אנו מספקים ליווי ותמיכה לפעילים בתהליך הקמת והפעלת גינות קהילתיות.

אנו משמשים כמרכז ידע ולימוד בנושא גינון קהילתי.

גינה קהילתית מהווה התנסות חיובית לכל השותפים. גינה קהילתית היא מרכז לימודי חוויתי החושף את המשתתפים לתזונה, קיימות, חקלאות, מחזור, ועוד. גינות קהילתיות מייצרות גידולים חקלאיים לשימוש וחלוקה בקהילה. לבסוף, הן מקדמות את שימור וטיפוח האקולוגיה המקומית ומשמשות כמרכזים לטיפוח המגוון הביולוגי.

b98cae4c-41b6-43e9-8371-9e9e1c0b88fd.jpg
ההיסטוריה שלנו

בשנת 2008 החלה קבוצה של מספר אנשים, המחוייבים לרעיון הגינון הקהילתי, להתגבש לצורך הקמת גוף בשם התארגנות פעילים למען גינות קהילתיות בישראל המוכר גם כהתארגנות "גינות קהילה בישראל".
בשנת 2014, לאחר זכייה בתחרות "גיבורי הסביבה", התמסדה ההתארגנות באופן מסודר כעמותה רשומה, אותה מוביל צוות המורכב מפעילים מובילים בגינות קהילתיות ברחבי הארץ ואנשים בעלי רקע וניסיון מקצועי בחינוך סביבתי, עבודה קהילתית, גינון, תכנון ועוד.
ההתארגנות שותפה לשולחן העגול בנושא גינון קהילתי בו חברים משרדי ממשלה, ארגונים, עמותות ונציגים שונים מהמגזר העסקי.

העמותה עוסקת באחזקת מפת גינות הקהילה בישראל, ביצירת תכנית לימודים לגינון קהילתי בבתי ספר ובליווי פעילי גינות בבינוי וטיפוח הקהילה שלהם.

הכירו את הצוות שלנו:

קרינה שחר -מנכ"לית העמותה

בשנים האחרונות כיהנה כחברת ועד מנהל ושימשה בתפקיד רכזת ליווי גינות קהילה בהקמה ואחראית תחום פיתוח ושימור קהילה בארגון. קרינה היא גם אחות מוסמכת עם התמחות ברפואה דחופה, בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בוגרת מקווה ישראל בגינון, גננית אקולוגית,  מייסדת המיזם החברתי הארצי "חולקים בשפע מהגינה", רכזת גינה קהילתית  אם המושבות בפ"ת, חברת ועדת איכות הסביבה בפתח תקווה, פעילת איכות סביבה, קיימות וחקלאות אורבנית בעירה ויזמית סביבתית. 
לקרינה ניסיון ארוך שנים בניהול פרוייקטים, הטמעת תהליכים שיווקיים ואסטרטגיים וליווי מיזמים. 

052-3584128  אי- מייל: community.gardens.israel@gmail.com

81cfe66e-37ca-44e7-ad57-6ade5e1e2d7f.jpg

יהונתן הימן

יונתן נמנה עם מייסדי גינות קהילה בישראל ופעיל בארגון משנת 2008. בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה ומדעי הסביבה ותואר שני בתכנון ערים וסביבה. פעיל סביבתי  מזה כ-20 שנה ובעל ניסיון עבודה מגוון. כיום הוא מתכנן ערים במינהל קהילה בירושלים. הוא מאמין ביכולתה של קהילה להתארגן ולפעול לשיפור איכות חייה.

IMG_3527_edited.jpg

חמדה דרבקין

חמדה היא ממייסדות עמותת גינות קהילה בישראל ומייסדת בוסתן אבנר. בוסתן אבנר פועל לשיקום פרדסים, בשילוב שיקום טבע עירוני ושיקום מינים. לחמדה תואר ראשון בפסיכולוגיה, פילוסופיה ומוזיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בהתנהגות ארגונית ומנהל עסקים. היא עוסקת בקיימות וקהילה, צמחי מרפא, קומפילציה ורוקחות טבעית. ורואה בגינות קהילתיות כלי חשוב ללמידה, החזרת עצמאות תזונתית וקשרים אנושיים.

0.jpg

משה בלסנהיים

למשה תואר ראשון בגיאוגרפיה ומדעי כדור הארץ מאוניברסיטת תל אביב. ניהל במשך 25 שנה את הרשות לאיכות הסביבה בתל אביב-יפו, ובמסגרת תפקידו היה מעורב בהקמה ותחזוקה של גינות קהילתיות רבות. כיום הוא עובד באיגוד היועצים הסביבתיים, שם הוא מסייע ברישוי סביבתי לרשויות מקומיות. הוא פועל לחיבור ושיתוף קהילות כדי לתרום לאיכות הסביבה.

משה- תמונה.jpg

מרדכי עלה לארץ מארגנטינה ויש לו רקורד של למעלה מ-25 שנות עשייה סביבתית. הקים את הפורום הירוק התל אביבי וגינה קהילתית ביפו. הוא פעיל חברתי ופוליטי מזה שנים רבות. עסק ביצוא של ציוד טכני למשאבות מים.

IMG_3526.jpg

מרדכי (מרסלו) ירקוני
 

קובי הוא איש חינוך בעל תואר MBA מאוניברסיטת בן-גוריון. את דרכו החל כרכז בגן הקהילתי של פלורנטין בתל אביב, כיהן כשנתיים כמנכ"ל עמותת גינות קהילה בישראל.

IMG_20160518_171236525.jpg

קובי פלומבו

אלון אלירן

אלון הוא בעל שני תארים בהנדסת חשמל ודוקטורט בחישה מרחוק של אדמה ומים. הוא פעיל סביבתי שפועל לסיוע ביצירת וניהול גינות קהילתיות בתל אביב וחבר הנהלה בעמותת גינות קהילה בישראל. כיום הוא עובד בלב תל אביב שם הוא יוצר מודל לגינה אקולוגית. הוא פועל לקידום חזון יער עיר לתל אביב. ונלהב משימור והעצמת הטבע העירוני.

ALON PROFILE2c.jpg

ניצן

אלון הוא בעל שני תארים בהנדסת חשמל ודוקטורט בחישה מרחוק של אדמה ומים. הוא פעיל סביבתי שפועל לסיוע ביצירת וניהול גינות קהילתיות בתל אביב וחבר הנהלה בעמותת גינות קהילה בישראל. כיום הוא עובד בלב תל אביב שם הוא יוצר מודל לגינה אקולוגית. הוא פועל לקידום חזון יער עיר לתל אביב. ונלהב משימור והעצמת הטבע העירוני.

ALON PROFILE2c.jpg
bottom of page